Drukuj
Wpisał: Renata Kaczyńska-Maciejowska   

Team Management Leadership
Studium Treningu Umiejętności Menedżerskich

Dla Pracowników Instytucji Rynku Pracy

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Europejskiego Funduszu Społecznego,

Działanie 1.1. Rozwój i modernizacja instrumentów i instytucji rynku pracy

W projekcie, przeznaczonym dla pracowników publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy Pomorza, zaplanowano wsparcie kompleksowe, składające się z następujących elementów:
· badania potencjału zawodowego (z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi diagnostycznych – Extended DISC),
· indywidualnego coachingu, realizowanego pomiędzy warsztatami grupowymi przez cały okres trwania projektu (łącznie 15 godzin na uczestnika rozłożonych w czasie 7 miesięcy),
· cyklu siedmiu dwudniowych warsztatów szkoleniowo-coachingowych rozwijających miękkie umiejętności menedżerskie (7 x 16 godzin, czyli łącznie 112 godzin).
Założenia organizacyjno-programowe:
W ramach cyklu siedmiu dwudniowych warsztatów szkoleniowo-coachingowych pt. „Team Management Leadership – Studium Treningu Umiejętności Menedżerskich Dla Pracowników Instytucji Rynku Pracy”, realizowanych w odstępach kilkutygodniowych (dla każdej z trzech zaplanowanych grup - przeciętnie raz w miesiącu), przewiduje się udział łącznie około 45 osób – pracowników publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy, pełniących funkcje kierownicze lub aspirujących do ich objęcia.
Wstępnym etapem uczestnictwa w projekcie będzie skorzystanie z diagnozy talentów – predyspozycji osobowościowych związanych z wykonywaną pracą. Badanie to będzie realizowane z wykorzystaniem nowoczesnego, profesjonalnego narzędzia, dedykowanego szczególnie do zastosowań w kontekście rozwoju zawodowego – Extended DISC. Jego specyficzną cechą jest to, iż wskazuje nie tyle słabe i mocne strony respondenta, co jego cechy (bez wartościowania) oraz dopiero w dalszej kolejności, wieloaspektowo - w jaki sposób mogą stać się one zasobem, atutem, a także - w jakich sytuacjach bywają przeszkodą w skutecznym realizowaniu ról zawodowych. Uczestnicy badania uzyskają bardzo obszerną, wielowątkową informację zwrotną, pozwalającą lepiej zrozumieć siebie i własne reakcje, a także znacznie lepiej wykorzystywać swój potencjał w pracy.
Poza tym uczestnicy objęci zostaną indywidualnym coachingiem – cyklem osobistych spotkań z coachem (łącznie po 15 godzin dla każdej osoby), realizowanych równolegle z sesjami grupowymi przez cały okres uczestnictwa w Studium (przeciętnie – jedno 2-godzinne spotkanie, raz na kilka tygodni).
Powyższe działania stanowią wsparcie kompleksowe – możliwe jest więc uczestnictwo jedynie w pełnym cyklu w/w działań.
Metodologia i warunki organizacyjne warsztatów:
Zajęcia mają bardzo praktyczny, warsztatowy charakter. Realizowane są z wykorzystaniem nowoczesnych, aktywizujących metod edukacyjnych, bazujących na doświadczeniu, wiedzy oraz zaangażowaniu uczestników.

Liczba uczestników jednej grupy warsztatowej może wynosić do max. 18 osób. Zajęcia poszczególnych grup wstępnie planowane są następująco:
I grupa – poniedziałek / wtorek
II grupa – czwartek / piątek
III grupa - sobota / niedziela
Terminy wszystkich siedmiu sesji zajęć dla każdej z grup zostaną podane niezwłocznie po podpisaniu umowy o finansowanie projektu z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. Terminy spotkań indywidualnych w ramach diagnozy talentów oraz coachingu uczestnicy będą umawiać z opiekującym się nimi coachem. Planujemy, iż I edycja Studium rozpocznie się na przełomie roku, zaś zakończy się w lipcu 2007 roku.
O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń oraz – nade wszystko - wysoka osobista motywacja uczestnika do intensywnej pracy nad rozwojem swej kariery – a także sytuacja zawodowa osoby umożliwiająca uczestnictwo w pełnym cyklu zajęć. Organizatorzy w trakcie kwalifikowania uczestników do poszczególnych grup warsztatowych będą również brali pod uwagę, by uczestnicy pochodzili z różnych instytucji rynku pracy, zarówno publicznych, jak i niepublicznych (chodzi o zróżnicowanie osobistych doświadczeń, pobudzenie uczestników do ich wymiany, jak również do nawiązywania serdecznych relacji, które w przyszłości mogłyby się przełożyć na realizację wspólnych, partnerskich projektów oraz na ściślejszą współpracę).
Uprawnionymi beneficjentami ostatecznymi są: pracownicy publicznych służb zatrudnienia (PUP i WUP, OHP), pracownicy instytucji szkoleniowych (wpisanych do Rejestru Instytucji Szkoleniowych WUP), pracownicy agencji zatrudnienia (wpisanych do Ewidencji Agencji Zatrudnienia WUP), pracownicy Akademickich Biur Karier, organizacji pracodawców i NGO statutowo wspierających przedsiębiorczość oraz mobilność zawodową.
UCZESTNICTWO W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNE!

O zakwalifikowaniu do projektu decyduje sam fakt zatrudnienia w instytucji rynku pracy (wymienionej w Ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy). Uczestnicy mogą być zgłaszani zarówno przez pracodawcę, jak również z własnej inicjatywy.
Osoby spoza Trójmiasta będą miały zapewnione noclegi opłacone przez organizatora (koszty przejazdu należy pokryć samodzielnie lub rozliczyć w ramach delegacji służbowej – dotyczy osób oficjalnie zgłoszonych do uczestnictwa przez pracodawcę).
Uczestnicy ostatecznie zakwalifikowani do projektu podpisywać będą umowę szkoleniową. Z uwagi na długotrwały charakter projektu (8 miesięcy) i znaczną jego wartość w przeliczeniu na jednego uczestnika (w budżecie projektu - około 8.000 PLN) – przewiduje się także weksel in blanco – jako zabezpieczenie ewentualnych roszczeń organizatora z tytułu lekceważenia zasad uczestnictwa (obecność na wszystkich zajęciach – w sytuacjach awaryjnych zajęcia będzie można „odrobić” z inną grupą), w tym nie uzasadnionej bardzo ważnymi przesłankami losowymi rezygnacji z uczestnictwa w trakcie realizacji projektu. Weksle po zakończeniu pełnego cyklu zajęć zostaną zwrócone ich właścicielom.
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie uczestnictwem w projekcie prosimy o szybkie zgłoszenie osób zainteresowanych – liczba miejsc jest limitowana! Osoby wysoce zmotywowane do uczestnictwa, które z powodu braku miejsc nie zostaną zakwalifikowane do udziału w I edycji projektu (XII.2006-VII.2007), będą kwalifikowane w pierwszej kolejności na listę uczestników II edycji projektu, której początek planowany jest na sierpień 2007, zaś koniec – maj 2008 roku.
Po podpisaniu umowy z MPiPS zostanie uruchomiona również interaktywna strona internetowa specjalnie dedykowana dla uczestników Studium:
www.studium.prospera.pl, na której znajdą Państwo oficjalną dokumentację zgłoszeniową (będzie trzeba ją - na wezwanie organizatora - niezwłocznie wypełnić i dostarczyć - na ostateczną listę zakwalifikowanych uczestników wpisywane będą jedynie osoby, które dopełnią wszystkich formalności). Na stronie www.studium.prospera.pl znajdą Państwo wiele dodatkowych informacji. O oficjalnym uruchomieniu strony wszystkie zgłoszone osoby zostaną powiadomione drogą elektroniczną.
Zgłoszenia prosimy kierować:
Biuro Projektu Team Management Leadership
Prospera Consulting
ul. Damroki 1 D II piętro lokal 10
80-177 Gdańsk-Jasień
tel. (58)320-89-56 fax (58)320-89-57
e-mail: biuro@prospera.pl
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszym Studium! Mamy przekonanie, iż stanie się ono dla uczestników milowym krokiem w ich karierach! Pokładamy również nadzieję, iż wspólna intensywna praca przyczyni się do nawiązania wielu serdecznych relacji pomiędzy uczestnikami oraz w przyszłości zaowocuje ciekawymi partnerskimi projektami w ramach EFS – dla dobra pomorskiego rynku pracy.
Z wyrazami szacunku
Renata Kaczyńska-Maciejowska, Kierownik Projektu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

 
 
Gdańsk
Pokaz slajdów
PROJEKTY EFS
Team Management Leadership
Akademia Kariery
Partnerzy
Polska Izba Firm Szkoleniowych
Extended DISC Polska - Biznes w oparciu o ludzi
XX-lecie Gdańskiego Związku Pracodawców
www.szkoleniakonferencje.pl
Gościmy

 

 
 

Designed by Krzysztof Maciejowski & PixelBunyiP AD 2005